+48 32 639 05 06 Lista WOD Przeczytaj newsy

CrossFit

CrossFit często opisywany jest jednym zdaniem: jako ciągle zmieniające się ruchy funkcjonalne wykonywane na wysokiej intensywności. Mnie jednak takie wyjaśnienie kompletnie nie przekonuje i zadowala tak, więc pozwól, że opowiem ci o CrossFicie swoimi słowami.
 
CrossFit to coś więcej niż tylko program treningowy, czy trening wytrzymałościowo siłowy. CrossFit to ideologia, społeczność (tzw. CrossFit Community), filozofia,  trening jak również samodyscyplina, to hartowanie ducha i ciała, codzienna walka ze słabościami i to co się najbardziej rzuca w oczy, czyli wypracowanie, dotychczas nieosiągalnej, niezwykle wysokiej sprawności fizycznej.
 
Jedną z najpopularniejszych, funkcjonujących w świecie CrossFitu sentencją jest „my nie używamy maszyn, my je budujemy”, tą maszyną jest nasze ciało, które może osiągnąć niebywałą sprawność fizyczną, głęboko ukrytą i uśpioną przez ciągły rozwój cywilizacyjny. CrossFit pozwala nam tę siłę obudzić. CrossFit nie sprawi, że będziemy najszybsi, ale bardzo szybcy, nie sprawi, że będziemy najsilniejsi, lecz bardzo silni. Dzięki temu rewolucyjnemu treningowi mamy osiągnąć wysoki poziom w każdej z 10 umiejętności fizycznych: wytrzymałości krążeniowo - oddechowej, szybkości, sile, elastyczności, mocy, wytrzymałości, koordynacji, zwinności, równowadze i celności. 
 
Tekst: Ariel Barwiński

TRENERZY CROSSFIT / ZOBACZ KTO CIEBIE WYTRENUJE

TAK TRENUJEMY / PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM

Tak ćwiczymy w CrossFit Sparta Rage

METAMORFOZA/ ZMIEŃ SIĘ Z NAMI